Jaluzi Perde Yıkama

Gönderen:

Jaluzi Perde Yıkama

jaluzi-perde-y庱kama-300x240

 

Yaz aylarında baş gösteren sıcaklıklarla beraber hava da büyük oran da tozlar bulunmaktadır. Bu tozlar sebebiyle bir çok eşya çabucak kirlenmekte ve bir çok kişi hastalanmaktadır. Yaz aylarında evler sıcak olduğu için pencereler sürekli açık tutulmaktadır.

Ancak hava da dolaşan kir ve mikroplar açık pencerelerden evlere girmektedir. Bu giren toz ve mikroplar evlerde bulunan eşyalara sinmekte ve o eşyaları kısa süre içerisinde kirletmektedir. Bu kirlenmeler de bayanların işini zorlaştırmakta ve bayanların mahcup olmasını sağlamaktadır. Bu kirlenen dekorasyon eşyalarımızdan bir tanesi de perdelerdir.

Perdeler diğer eşyalara oranla daha çok kirlenmektedir. Bunun en büyük sebebi dışarıdan gelen kir ve mikropların perdelerle doğrudan etkileşmesidir. Bu etkileşim sonucunda evlerimiz de veya iş yerlerimiz de kullanmakta olduğumuz perdelerimiz çok çabuk kirlenmektedir. Bu kirlilik görüntü kirliliği yaptığı gibi çeşitli sağlık sorunları da açabilmektedir. Bunu önlemek için perdelerimizi sık zaman aralıklarında yıkamamız gerekmektedir. Yaz aylarında bu yıkama sıklığını azaltarak saha çok yıkamamız bizim yararımıza etki etmektedir.

Bu sık yıkamalar sonucunda perdelerimiz çok çabuk yıpranmaz, aksine kullanım süresini artırmaktadır. Bu durumda bizim yararımıza etki yapmaktadır. Yıkama işlemlerini yaparken de perde türümüze uygun şekilde belirlenmiş perde yıkama yolunu izleyerek yıkamalıyız. Böylece perdelerimize hiç bir zarar gelmeden en iyi şekilde ve gereğine uygun bir şekilde yıkamış oluruz ve ilk gün ki görünümünü kazandırmış oluruz.

0

Hakkında Yazar:

  Related Posts
  • No related posts found.